tr

Periyodik Bakım Hizmeti

Periyodik Sistem Bakımı

*Yangın ihbar ve söndürme sistemleri bakımı

*Yangın söndürme tüpleri, dolum bakım servis hizmetleri

*Acil aydınlatma, Yönlendirme ve  İkaz levhaları kontrolü

En iyi tasarlanmış ve uygulanmış yangın ihbar ve söndürme sistemlerinin dahi, mutlaka belirli aralıklarla periyodik bakımlarının yapılması gereklidir. Yangın ihbar sistemlerin de, detektör bakımlarının düzenli yapılmaması durumunda, sistem yalancı ihbarlar verecek, bu da çalışan kişilerde sisteme olan güvenin azalmasını neden olacaktır. Ayrıca gazlı söndürme sistemlerin de bu durum, gereksiz gaz boşalmasına neden olacaktır.

Sistem bakımı detektör temizliği ile sınırlı değildir. Sulu söndürme sistemlerinde, Pompa grubundan başlayıp, basınç testlerinin yapılarak, tüm sprinkler, yangın dolabı, yangın hidrant ve hidrant dolaplarının kontrol ve bakımı, gazlı söndürme sistemlerinde söndürme tüplerinin çalışmaya hazır olup olmadığının, basınç ve gaz miktarlarının, boru hatlarının uygunluğu, söndürücülerin hidrostatik testlerinin yapılmasını kapsayan bir bütündür. Bakımı yapılmayan söndürme sistemlerinin güvenilirliğinde ciddi sorunlar yaşanabilir.

Yangın söndürme sistemlerinin, doğru projelendirilip uygulanması kadar, sistemin sürekli çalışır konumda olması da önemlidir. Belli zaman aralıklarında sistemlerin bakım ve kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Yangın ihbar sisteminden başlayarak, sistemin tüm üniteleri gerekli şartları sağlayıp sağlamadığı kontrolleri yapılarak, var ise teknik bakımların yapılarak işin raporlanması ile sistem devreye alınır.

Periyodik bakım gerektiren sistem ve donanımlar :

  • FM 200 Gazlı yangın söndürme sistemleri
  • CO2 Gazlı söndürme sistemleri Söndürme sistemleri
  • Sprinkler  sulu söndürme  sistemler
  • Davlumbaz söndürme sistemleri
  • Yangın Algılama ve ihbar sistemleri
  • Yangın hidrant sistemleri
  • Yangın dolapları ve hortum makara sistemleri

Firmamız tüm sistemlerin bakımlarını yapacak yetkinlikte olup, sizlere en kısa sürede hizmet verebilecek servislerimiz ile güvenli ortamlar sağlar.

Teknik servis ekiplerimiz ile, Türkiye deki tüm ihtiyaçlara bakım onarım hizmeti verebilmekteyiz.

Call Now Button