tr

Adresli Yangın Algılama Sistemleri

Adresli yangın alarm sistemleri yangının adresini kesin olarak bildirmesi temeline dayanır. Adresli sistemlerde cihazlar adresli santralin çevrim hattına bağlanır. Çevrim hattı adresli yangın alarm santralinden çıkar hat boyunca adresli cihazlar bağlanır ve en sonunda çevrim hattı santrale dönüş yapar. Çevrime bağlanan tüm adresli cihazlar mekanik veya yazılımsal olarak ayrı adresler alır. Adresli sistemlerde çevrim hattına bağlı cihazlar belirli periyotta sorgulanır. Sistemde oluşan hata ve yangın durumları noktasal olarak yangın alarm santraline bildirilir. Hata olaylarından farklı olarak yangın durumunda adresli cihazlar çevrim sorgusunda sıranın kendisine gelmesini beklemeden kesme (interrupt) sinyali ile yangını santrale bildirir.

Adresli yangın alarm sistemlerinde meydana gelen hata ve yangın olaylarının hangi cihazlardan geldiği noktasal olarak tespit edilebilir. Bu sayede yüksek katlı ve ayrı bölmelerin olduğu projelerde yangın veya hata sinyali gönderen cihaz rahatlıkla tespit edilebilir.

Yangın Dedektörleri:

Duman, ısı ya da alev. Eşsiz ASAtechnology sistemimiz, özel algoritmalar ve seçilebilir parametre setlerine sahip CERBERUS PRO yangın dedektörleri, en hassas seviyeden en sağlam seviyeye kadar, bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. Lineer duman dedektörleri, Hava Örneklemeli Dedektörleri ve patlamaya karşı korunan alanlardaki cihazlar gibi özel dedektörler ile dedektör portföyü tamamlanır.

Alarm Cihazları:

Akustik uyarı için siren FDS221, akustik ve optik uyarı için birleşik flaşörlü siren FDS229 ve yangın dedektörüne entegre edilen sirenli taban DBS720 ile güvenliği arttırır.

Call Now Button