Sistem Bakım

En iyi tasarlanmış ve uygulanmış yangın ihbar ve söndürme sistemlerinin dahi, mutlaka belirli aralıklarla periyodik bakımlarının yapılması gereklidir. Yangın ihbar sistemlerin de, dedektör bakımlarının düzenli yapılmaması durumunda, sistem yalancı ihbarlar verecek, bu da çalışan kişilerde sisteme olan güvenin azalmasını neden olacaktır.  Ayrıca gazlı söndürme sistemlerin de bu durum, gereksiz gaz boşalmasına neden olacaktır.

Sistem bakımı detektör temizliği ile sınırlı değildir. Sulu söndürme sistemlerinde, Pompa grubundan başlayıp, basınç testlerinin yapılarak, tüm sprinkler, yangın dolabı, yangın hidrant ve hidrant dolaplarının kontrol ve bakımı, gazlı söndürme sistemlerinde söndürme tüplerinin çalışmaya hazır olup olmadığının, basınç ve gaz miktarlarının, boru hatlarının uygunluğu, söndürücülerin hidrostatik testlerinin yapılmasını kapsayan bir bütündür. Bakımı yapılmayan söndürme sistemlerinin güvenilirliğinde ciddi sorunlar yaşanabilir.

Firmamız tüm sistemlerin bakımlarını yapacak yetkinlikte olup, sizlere en kısa sürede hizmet verebilecek servislerimiz ile güvenli ortamlar sağlar.